3 knížka – Bohatý táta, chudý táta

Bohatý táta, chudý táta. Pravděpodobně knížka, kterou každej doporučuje každýmu. Nejlepší knížka o financích a další blbosti. Nemám nic proti tý knížce, ale proti těm lidem. Hodně lidí si tuhle knihu přečetlo, nic neudělali, ale doporučujou jí dál. Trochu mi to nesedí, ale už se to tak děje.

Kniha je nejlepší pro začátek, nejlepší pro lidi, co začnou trochu myslet o penězích. Určitě to doporučuju všem, co se o peníze zajímají, a podle mě by bylo nejlepší přečíst tuhle knihu jako první. Píše se, jak fungujou peníze, jak myslí bohatí, jak zbohatl samotný autor a další zajímavé věci. Co je na tomhle zajímavé, je, že autor má vlastního, chudého otce, a otce svého nejlepšího kamaráda, bohatého otce. Ve knížce ukazuje jak myslel jeho chudej otec, a jak myslel bohatej otec jeho kamaráda. V samotném myšlení byl velký rozdíl, v jednání a dalších maličkostech. Sám autor říká, že v jeho životě byli důležití oba otcové. Bohatý otec ze stránky bohatství, a chudý otec ze strany vzdělání. Jeho chudej otec totiž věřil, že vzdělání je nejdůležitější, najít si dobrou práci, pracovat a pak budete bohatí. Jeho bohatej otec zase věřil v něco jiného, určitě ale nepracoval a práce pro něj nebyla prioritou.

Mně samotnému trvalo asi týden, než jsem knihu dočetl. Bavila mě jen ze začátku, pak už se to samé jen opakovalo. Často jsem četl jen to, co mě zaujalo a hodně přeskakoval to co už mi bylo jasný. Knížka je samozřejmě dobrá, ale není nejlepší. Podle mě ani není takovým návodem, jak zbohatnout, spíše jak pochopit, jak co funguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *