4 knížka – Důmyslné umění jak mít všechno u prdele

Důmyslné umění jak mít všechno u prdele. Snad nejlepší knížka, kterou jsem zatím četl. Možná jste viděli na tuhle knihu reklamu a řekli jste si, že je to blbost. Ano, v reklamách a jako název kniha zní fakt divně, a popravdě vůbec jsem si nemyslel, že je to kniha o osobním rozvoji. Knihu jsem dostal na vánoce, a proto jsem jí taky přečetl. V tu dobu mě čtení ještě nebavilo stejně, co teď, a proto mi kniha trvala asi dva týdny na přečtení. Několikrát se mi teda povedlo číst hodinu v kuse, aniž bych si to uvědomil. Rád na tuhle knihu vzpomínám, hodně mě bavila, a dokonce jsem si jí přečetl znova.

Kniha vás má naučit, jak mít všechno u prdele, logicky. Jenže styl „je mi to fuk“ je trochu jiný. V knize napsal autor příklad. Když přijde za ním jeho matka s tím, že jí okradli, tak to vyřeší, aby oni byli v plusu, a je jedno, co musí pro to udělat. Ne to že, je mi to jedno vyřeš si to sama. V tom je rozdíl. Abych to lépe popsal, když jdete do obchodu reklamovat zboží a pokladník je nepříjemný a nechce vám peníze dát, co uděláte? V téhle knize máte ne přesný návod, jak se chovat, ale přibližně jak byste se měli chovat. Takže jednat v klidu a poslat ho do prdele s tím, že peníze zpátky chcete. Trošičku zvláštní ne? 😀

Líbí se mi jeho styl psaní, je to vtipné, poučné a neobyčejné. Není to žádná manipulace nebo ponižování nebo něco takového, ale přesně autorův pohled na svět. Pamatuju si jedno pravidlo, které v knize napsal: „Nikdy nebudeme perfektní, jen se k perfektním výsledkům blížíme.“ Nikdo není dokonalý, ale můžeme se k dokonalosti alespoň přiblížit. Stejně jako šachoví mistři, celý život hrajou šachy, ale nikdy nebudou hrát perfektně. No budou v tom sakra dobří a vás, co šachy v životě nehráli, porazí hned.

Další pravidlo, které z knihy mám a doteď si ho budu pamatovat do konce života. To co se stalo, se stalo, tak jak se zachováte je ale na vás. Jasně, může se stát něco neuvěřitelného a vy budete v depresích, ale je pořád na vás jak se zachováte. Můžete se zastavit a rozbrečet se, nebo to přetrpět a jít dál. Ano, lidi mají problémy, a vždycky tu s námi budou. Ale jak své problémy přijmeme je jen na nás. Někdo si může stěžovat, někdo je přijmout, a někdo je vyřešit. První možnost je to nejhorší a třetí nejlepší. Jasně, lehce se to řekne a těžce koná, ale to už je jen na vás, jak si tu větu přeberete.

Určitě stojí za to si tuhle knížku přečíst. Doporučuju lidem, co se rádi naučí něco nového, ale i lidem, co se chtějí jen pobavit. Název sice není úžasnej, ale kniha stojí za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *