7 knížka – Všechno je v prdeli, kniha o naději

Další knížka od Marka Mansona, tahle je poslední. Tato kniha patří mezi další nejlepší knížky, které jsem kdy četl. Určitě to doporučuju všem, stejně jako důmyslné umění. Tato knížka je vlastně lepší důmyslné umění. Je tam spousta příběhů, pochopení reality a vlastně naučení se o tom, že neexistuje naděje. Na konci knížky napsal: „Jestli čtete tuto knížku s tím, že vás naučí, jak mít naději nebo něco takového, tak se šíleně mílíte. Tato kniha vám jen ukáže, že je to naprosto v pořádku a kdyby nějaká naděje byla, tak by to nefungovalo.“ Líbí se mi na tom hlavně to uvědomění, problémy vlastně neexistujou, jsou jen v naší hlavě. Všechno máme jen v hlavě, a právě kvůli tomu nevidíme realitu a nevíme, proč se to tak děje.

V téhle knížce se nacházela kapitola o emocích. Vysvětloval, jak lidi vlastně fungují, a že nic nevíme o emocích. Navazuje hodně na knížku myšlení rychlé a pomalé. Takže vlastně emoce jsou špatné. Jenže napsal tam i příběh o člověku, co o emoce přišel., a jeho chování bylo mnohem horší. Takže emoce vlastně nejsou špatné. Popravdě emoce jsou důležité, jen je špatně ovládáme. Je to jako vzít nějaké dítě a udělat z něj to, co chcete vy a ne on (ehm škola). Nemůžete ho změnit, jen mu můžete ukázat, že to chce on a on se tím stane.

Dokonce se tam našla i kapitola jak založit vlastní náboženství, jelikož náboženství dává svým věřícím umělou naději. Dokonce tam psal i o šachových počítačích. V knížce se nachází dost zajímavých věcí, které jsou vlastně zbytečné, ale pomáhají pochopit to, co se vám autor snaží sdělit.

Tuto knihu si určitě někdy přečtu znova. Doporučuju všem, ať už něco pochopit, naučit se, slyšet nové příběhy a nebo se jen pobavit. Kniha je napsaná pro všechny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *