8 knížka – Protože

Tuhle knížku jsem četl nedávno, takže si z toho ještě hodně pamatuju.

Protože, je knížka o vztazích. Ne ale o vztazích, kde je všechno v pořádku a všechno je skvělé, ale o vztazích, které se právě rozpadají. V knížce se dají najít odpovědi na otázky: „Proč nemůžete odejít ze vztahu, o kterím sami víte že vám škodí? Proč vás druhý člověk přestal mít rád? Proč je to všechno tak složité?“

Celkově se mi knížka hodně líbila a chtěl bych pokračování, pokud možno. Doporučuju lidem, kteří to mají ve vztahu těžší, nerozumí co se děje, potřebují najít vysvětlení. Doporučuju taky jen na zabavení, je to pěkně napsaný a bavilo mě to číst, byl jsem schopnej číst klidně několik hodin v kuse.

Proč chodíme do vztahu když to jednou skončí? Protože nechodíme do vztahu pro štastný konec, ale pro plnohodnotný děj. Vztah není o tom, aby všechno bylo dokonalý, ale je to o překážkách, které se spolu snažíte překonat.

Druhá chyba není chyba, ale volba. Jestli někdy v životě uděláte chybu, budete se na příště snažit jí znovu neudělat, pokud jí znovu uděláte, už to není chyba, ale volba. Když vás někdo podvede a chce od vás druhou šanci, je velká pravděpodobnost, že vás podvede znova. Proto si na to dávejte pozor, jestli někdo opakuje pořád stejné chyby dokola, vyvarujte se mu.

Odpouštěj, ale nezapomeň. Odpustit znamená přijmout chybu partnera tak, že se stala, a už se to nezmění. Nemůžete mu to vyčítat za zlé, nenadávejte na něj a nemyslete na něj, odpusťte mu a jděte dál. Na druhou stranu nezapomeňte, když další partner má podobný náznaky na stejnou chybu, pozorně sledujte.

Nikdo není jako já, v tom je má síla. Nevyčítejte si, že nejste jako ostatní, není dobrý být jako ostatní, buďte sami sebou. Nikdy ve vztahu nepředstírejte že jste někdo, kdo doopravdy nejste.

Budoucnost se tvoří z toho, co dělám teď. Tohle se tak trochu nehodí k tématu knížky, ale bylo to tam napsaný a je to pravda. Jestli čekáte na budoucnost, nedočkáte se, budoucnost přijde z vašeho chování. Když každý den ušetříte sto korun, za rok máte třicet tisíc. Když budete čekat až budete mít deset tisíc, nikdy k vám sám nepřijde.

Být extrovert prodlužuje život. Jste introvert? Není špatný být introvert, ale být extrovertem je v něčem lepší. Autor psal v jedný kapitole o délce života, byl na jednom italském ostrově, kde se každý čtvrtý občan dožívá sta let. Snažil se najít rozdíly, jak žijí oni a jak žijí ostatní lidé. Rozdíl byl v tom, že si všichni na ostrově byli blízcí a všechno co dělali, dělali společně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *